Úvodní slovo

Projekt „Omalovánky pro děti a dospělé“ vznikl jako důsledek impulsivního nápadu při procházce se skupinou dětí, které dostaly rozmnožené kopie k domalování…

 

Oslovila jsem fotografa Milana Bindera a výtvarnici Michaelu Žemličkovou, kteří oba byli velmi ochotní a vstřícní a rozhodli se spolupracovat při tvorbě omalovánek s tématem Českých Budějovic.

 

Cílem omalovánek pro děti je naučit se ladit barvy, držet linku, domalovat chybějící detaily, dozvědět se něco navíc z historie Českých Budějovic, vytvořit si vztah ke svému městu a do budoucna i vztah k architektuře.

 

Cílem omalovánek pro dospělé je rozvíjení fantazie, hra s barvami. Omalovánky mají terapeutické účinky, umožňují se uvolnit při malování, vyžadují klid a soustředění, jsou jakýmsi návratem do dětství.

 

Působí proti stresu a celosvětově si získávají popularitu mezi dospělými.

 

Využití omalovánek:

 

  • vyčistit si hlavu pří tvořivé činnosti

  • malování v kruhu rodinném, s přáteli

  • terapeutické účinky se zaměřením na zpomalování procesů při léčení Alzheimerovy choroby

  • arteterapie -barva v arteterapii představuje intenzitu a stav emočního života. Vliv barev a barevných kombinací má pozitivní účinek na psychické a fyzické zdraví člověka

  • vystavit svůj obrázek na internetu

  • zarámovat a pověsit doma na zeď

 

 

 

Soutěž:

 

Vyhlašujeme soutěž pro rok 2015 a 2016, kdy za asistence Michaely Žemličkové a Milana Bindera vybereme 3 „nejpodařenější“ omalovánky. Obrázky zasílejte od 5. prosince na naší mailovou adresu. Výsledky budou vyhlášeny do 20. prosince daného roku.

 

 

 

Radost z malování Vám přeje

 

 

Eliška Richtrová